Úvod » 2015/2016 » A tým

BFK Ledvinka "A" x Flamengo

publikováno 29.09.2015

Výsledek:    3:5 (0:2)
Sestava:      Lukáš Salavec (B), Ondřej Horáček, Nikolas Soumar, Matěj Ležík, Tomáš Kulhánek, Petr Čapek, Michal Kincl, Pavel Polanský
Góly:           Ležík, Horáček, Čapek
Asistence:   Kincl, Ležík

Zápas proti Flamengu bývá vždycky událostí. Ani dnešek nebyl výjimkou. Do zápasu jsme nastoupili bez pár hráčů základní sestavy, ale na naši hru to nemělo žádný vliv. Zápas začal ve velice rychlém tempu. Hned po pěti vteřinách jsme mohli inkasovat. Naštěstí soupeř nebyl schopen trefit hned dvakrát odkrytou branku. První poločas nebyl z naší strany žádná sláva. Nedokázali jsme se v útočné fázi vůbec prosadit a také jsme za to zaplatili v podobě jednoho gólu z protiútoku a druhého gólu z rohu. V dalších příležitostech Flamenga nás podržel Lukáš Salavec a jednou také zazvonila branková konstrukce. V první půlce se už nestalo nic závratného. O pauze jsme si něco řekli k naší bídné hře. A tato krátká promluva nesla ovoce. Krátce po pauze míč propadl k Matěji Ležíkovi a ten razantní střelou do šibenice s přispěním teče protihráče snížil na 2:1. Rázem vše vypadalo veseleji. A bylo ještě líp. Michal Kincl zatáhl míč po lajně, posunul ho na Ondřeje Horáčka, který si obhodil soupeřova gólmana a z úhlu trefil odkrytou branku. Gólu nezabránil už ani rukou hrající soupeř. bylo srovnáno 2:2. Následovala krátká hluchá pasáž hry, kdy útok střídal útok. Smutné je, že po této krátké pasáži jsme nebyli schopni ubránit druhý roh. 2:3. Krátce po tomto gólu jsme se rozhodli hrát powerplay. Nebylo ovšem zdaleka tak úspěšné, jak jsme doufali. Rozehrávka byla děsuplná a když už to vypadalo, že se dostaneme do nějaké šance, přišla chybná přihrávka a soupeřův gól přes celé hřiště 2:4. Naštěstí se nám prakticky hned podařilo vzkřísit naději na závěrečný tlak, když se po přihrávce Matěje Ležíka prosadil Petr Čapek 3:4. Závěrečný tlak, pokud se to vůbec dá tak nazvat, byl narušen gólem přes celé hřiště na 3:5 a zápas byl prakticky rozhodnut, protože do konce zbývala slabá minutka. Otázka na závěr: Proč jsme prohráli? Odpověď je jasná: inkasovali jsme dva góly z rohu a dva góly přes celé hřiště po nezvládnutém powerplay. Samotné powerplay nebylo absolutně zvládnuté po taktické stránce. Rozehrávka byla krátká, soupeře jsme neunavili a často jsme kazili přihrávky. Až na několik těchto výjimek jsme odehráli kvalitní zápas, za který se nemusíme stydět. Příště už to vyjde.