Sestava:      Lukáš Salavec (B), Ondřej Horáček, Tomáš Kulhánek, Pavel Polanský, Petr Čapek, Jan Stonawski, Jakub Opršal
Góly:            Kulhánek 3, Stonawski, Horáček
Asistence:    Horáček 2, Čapek, Stonawski
Žluté karty:   Opršal

10. října v 11 hodin nás čekal další těžký zápas proti Gigantes. Soupeř se sešel v hojném počtu a na naší střídačce zevlovali pouze dva náhradníci. Zajímavostí je, že náš tým byl ve stejném složení jako proti Bad Boys, jediná drobná změna byla výměna Michala Kincla za Petra Čapka. Zápas začal a po několika běžných pasážích hry přišlo první vzrušení. Brankář Gigantes se rozhodl putovat společně s míčem až na půlku hřiště. Ovšem toto putování se proměnilo ve zběsilý úprk směrem k vlastní brance. Míč totiž vyfoukl gólmanovi soupeře Čapek a už už se napřahoval ke střele na prázdnou branku, brankář ovšem nelenil a s pomocí obou paží a notné síly stáhl Čapka k zemi. Jelikož v tu dobu byl gólman posledním hráčem následovala jasná červená karta. V přesilovce, po přiťuknutí Stonawského, napřáhl "od modré" Horáček a prostřelil vše, co se před ním nacházelo 1:0. Zápas začal slibně, ale do branky Gigantes se postavil hráč z pole. Hrou v pěti dokázal soupeř vývoj zápasu srovnat na 1:1 a potom probíhající mač otočit na 1:2, kdy jsme nebyli schopni ubránit rohový kop. Strany se měnili za stavu 1:2. První poločas měl soupeř hrajíc v pěti, drtivou převahu, ale my jsme dokázali bránit přívětivý výsledek 1:2. Do druhé půle jsme vstupovali s tím, že zabojujeme a zvrátíme nepříznivý vývoj utkání. Bohužel asi po minutě druhého poločasu jsme obdrželi gól na 1:3 a situace se zhoršovala. Naštěstí spasitel Kulhánek přišel za pět minut dvanáct a po Horáčkově přihrávce snížil na 2:3. Soupeř hrál dále powerplay a opět se mu podařilo nám uskočit o dva góly. Co naplat, museli jsme se hecnout a pokračovat dále v poměrně kvalitním defenzivním výkonu. Když zbývalo do konce jedenáct minut naskytla se nám možnost jít do přečíslení. Horáček poslal míč patou na Čapka, ten se nechtěl dát zahanbit a ještě hezčí patičkou vybídl ke skórování Kulhánka, ten se po vzoru Thierryho Henryho trefil placírkou přesně k tyči a snížil na 3:4. To vše bylo hezké, ale v dnešním utkání jsme působili jako Pendolino. které prožilo období mrazu a ne a ne rozmrznout. S takovou se pak špatně stíhá rozjetý Shinkansen. A tak jsme po další akci soupeře inkasovali na 3:5. Frustrace byla veliká, ale pozitiva se také objevila - začalo se oteplovat. CDromy počaly tát a to byla zhouba pro našeho soupeře. Nejprve po pohledné přihrávce Horáčka na zadní tyč rozvlnil síť Kulhánek a já se rozhodoval, zda-li není vhodné hodit na plac moji čepici. Nakonec jsem tuto myšlenku opustil a soustředil se na další úporné bránění. Dobře jsem udělal, protože těsně před koncem výstavní ranou trefil odkrytou branku soupeře Stonawski a stanovil skóre 5:5. Toto skóre vydrželo i přes druhou červenou kartu směrovanou pro hráče Gigantes. Opět byl hříšníkem gólman, který stáhl rukou Horáčka těsně před tím, než mohl pohodlně zakončit do zívající branky. Ve zbylých sekundách utkání sice Pendolino  šlapalo na plné obrátky, ale již bylo příliš pozdě. Utkání skončilo 5:5 a je nutno říci, že můžeme být rádi za bod. Soupeř sice celé utkání bušil na vrata Božího království, ale naštěstí neměl dostatečně dobré styky se Svatým Petrem, takže až na pět dušiček zůstala brána nebeská pevně uzavřena...