Úvod » Ligové zápasy

BFK Orel HK x Flamengo

publikováno 27.04.2017 (aktualizováno 01.05.2017)

BFK Orel x Flamengo sestava: Sali, Milan, Horvy, Ivan, Čáp, Polda, Jiří branky: Milan, Ivan, Polda hřiště: Sever čas: 8:00

Zbývá den a pár hodin k jednomu z nejdůležitějším zápasů v krajském přeboru. Hráči mají zákaz v pátek večer ponocovat. Zatím to vypadá dobře - až na 2 oslavy naplánované na pátek večer. Přerušíme taktiku Flamenga zápasů v 8 ráno? Myslím, že když přistoupíme k zápasu zodpovědně, tak máme šanci průběžného lídra KP potrápit.

Nastoupíme v silné sestavě - nebudeme se vymlouvat. Chybět sice budou 1-2 hráčů základní sestavy, ale stavy nahradíme.

S oslavami jsme si poradili. Tým se sešel v brzkých ranních hodinách na chladném v oparu ponořeném Severu. Soupeř už byl na místě. Dlouho to netrvalo a začalo se hrát. Zpočátku jsme tahali za delší konec provazu my, dali jsme dva rychlé góly, po dobře sehraných do otevřené obrany Flamenga 2:0. V této části zápasu jsme měli další dvě šance, které měly skončit gólem. Bohužel se tak nestalo. Následoval timeout soupeře. Po několika minutách už jsme nebyli lepším týmem, dostali jsme se do obranné fáze, ze které nebylo úniku. Inkasovali jsme nejprve z rohu 2:1 a po několika minutách i ze hry 2:2. Skončil poločas. Druhý poločas jsme začli opět lépe my. Čáp dostal míč na střelu. Vystřelil a po odehrání míče byl brutálně sestřelen skluzem, míč byl dávno pryč, všichni naši hráči se nervózně ošívali, ťukali si na čelo, utrousili několik poznámek o tom, že se daný hráč musel zbláznit a sledovali míč, který pomalu přeputoval brankovou čáru - mohl to být gól... Ale bohužel pro nás, rozhodčí zapískal, gól nemohl platit. Na toto téma není co řešit. S podivem ale bylo, že hráč Flamenga inkasoval pouze žlutou kartu... Nad tím se už lze pozastavit. Lze se pozastavit i nad tím, že dotyčný měl pocit, že to snad ani nebylo na kartu. Čáp, poté co se zvednul, se velmi rázně proti tomuto zákroku ohradil. Ono se není co divit, kdyby se vám někdo pokusil zlomit holeň, taky nezůstanete v klidu... Po několika slovních přestřelkách jsme rozehráli standartní situaci, ze které Ivan skóroval. 3:2. Po těchto událostech se zápas zvrtnul. Na straně Flamenga prakticky nepřestávali mluvit dva hráči, na straně naší hráč jeden (všichni víme, kdo je kdo, myslím, že není nutné uvádět jména). Toto nepříjemné období čůráků, kurev, kreténů a dle svědectví jednoho hráče z našich řad i vyhrožováním typu: "Já si na tebe po zápase počkám a dám ti pěstí!", rozhodně není příznivé pro hraní kvalitního pseudofutsalu. Naštěstí se několika rozumným z obou týmů, podařilo situaci aspoň trochu uklidnit, takže se hrálo za nervózního ticha, které mohlo být každou chvíli porušeno. To, že jsme dostali gól na 3:3, nikoho z míry nevyvedlo. Prostě remíza... Ale to, že jsme dali regulérní gól, který rozhodčím z nepochopitelných důvodů nebyl uznán, už logicky nenechalo většinu hráčů klidných. Ze 4:3, zůstalo 3:3, zápas se dohrál a já jsem znechuceně opustil ZŠ Sever, co nejdříve to šlo. Co říct závěrem? To opravdu nevím. Snad jenom to, že je to jakýsi malyfotbalhk, že nejde o život, to si myslím, že se vždy vyplatí připomenout. Další, co by se mělo připomenout je respekt k soupeři, na hřišti jsme si všichni rovni, ať je nám 14 nebo 50. Na hřišti jde o to, jak kdo umí hrát fotbal a věci mimo hřiště, by měly zůstat mimo hřiště...